PES napvitorla

Innen: Napvitorladiszkont GYIK
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Általános tájékoztatás[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A napvitorlát tiszta vízzel kell tisztítani. Az éves használat során különösebb ápolást nem igényel. Szezon végén betárolás előtt a makacsabb szennyeződések is könnyen eltávolíthatók szivaccsal és tiszta vízzel, használat közben pedig közepesen erős vagy gyenge vízsugárral.  A napvitorlát mindig varrással lefelé kell felszerelni.

Időnként, főleg vihar és szeles idő után ellenőrizze a napvitorla feszességét! Ha szükséges, feszítsen utána pl. a tekerhető feszítők segítségével. Ne hagyja, hogy a napvitorla vagy a feszítők nagyon lelazuljanak, mert a napvitorlák élettartama a lazaság miatt csökkenhet!

NE FESZÍTSE TÚL a napnapvitorlát, mert állagromlást, szakadást eredményezhet! A túlfeszítés akkor is könnyen fellép, ha eső után a napvitorla a víz súlyától megereszkedik és ilyenkor a feszítők segítségével megfeszítjük. A napvitorlát eső után 2 napig, vagy a teljes kiszáradásig NEM szabad feszíteni!

Szezonvégi betároláskor a napvitorla anyagát és a fém szerelvényeket külön tárolja!

A napvitorlák téli időszakban (nov – márc) nem használhatóak.

A napvitorlát ne érje nyílt láng, parázs! Ne telepítsen alája, vagy közvetlen közelébe tüzelő helyét, grillt! Bár az anyag kilyukadás esetén is erős és nem hajlamos további bomlásra, a kiégetett napvitorla elvesztheti eredeti használhatósági tulajdonságait.

A napvitorla erős, teherbíró, időjárásálló PES (160 g/m2) anyagból készült. Szitáló esőt, alacsony sebességű szelet (30 - 40 km/h) minden további nélkül kibír.

Szélsőséges időjárási viszonyok, jégeső, narancssárga, vagy piros viharjelzés esetén a napvitorlákat le kell szerelni és a vihar elmúltával szabad csak visszahelyezni eredeti helyére!! Az elemi kár okozta sérülések nem képezik a garancia részét!

A napvitorla megfeszítése akár közönséges kötelekkel és a tartószerkezet segítségével, emberi erővel történik. Ne használjon ehhez munkagépet, járművet vagy spanifert!

Ajánljuk, hogy a napvitorla sarkait, és azok szerelvényeit jelölje meg és készítsen róla vázlatrajzot, mert a napvitorla újabb felszerelése után nem lehetséges az anyag forgatása és a szerelvények felcserélése.

A vízzáró napvitorlákat mindig nagyon meg kell feszíteni, mert ellenkező esetben meghasasodik és több száz kg víz is összegyűlhet bennük, a felület méretétől függően

A napvitorlák szerelésénél minden sarokra javasoljuk huzalfeszítő (kerítésfeszítő) alkalmazását a megfelelő feszesség elérése érdekében

A vízzáró napvitorlák esetén mérettől függően nagy lejtést kell adni, ami a lenti táblázatban látható. Amennyiben ez a lejtés nem megoldott, abban az esetben a víz nem minden esetben tud lefolyni a vitorláról és ez a vitorla szakadásához, rongálódásához vezethet, illetve balesetveszélyessé válhat

Megfelelő lejtések[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]
Típus Napvitorla mérete Napvitorla m2 Lejtés centiméterben
víz- és légzáró 2 – 3 m oldalhosszig 4 – 9 m2 minimum 60 – 70 cm
víz- és légzáró 3 – 4 m oldalhosszig 10 – 14 m2 minimum 80 – 100 cm
víz- és légzáró 4 – 5 m oldalhosszig 15 – 20 m2 minimum 110 – 130 cm
víz- és légzáró 5 m feletti oldalhossz esetén 20 – 25 m2 minimum 130 – 150 cm
víz- és légzáró 5 m feletti oldalhossz esetén 25 m2 minimum 150 – 200 cm
Szélerőségek[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]
Típus Napvitorla mérete Szélerősség
víz- és légzáró 2 – 3 m oldalhosszig 50 - 60 km/h
víz- és légzáró 3 – 4 m oldalhosszig 40 - 50 km/h
víz- és légzáró 4 – 5 m oldalhosszig 40 - 50 km/h
víz- és légzáró 5 m feletti oldalhossz esetén 30 - 40 km/h
víz- és légzáró 5 m feletti oldalhossz esetén 30 - 40 km/h

A weboldalakon, e-mailekben, árajánlatokban és a referencia térképen található képek, információk, szövegek, tervek és letölthető dokumentumok másolása és üzleti, illetve magán célú felhasználása nem engedélyezett és törvénybe ütközik!